MaGYAUR

MaGYAUR

A „becsapódásra készülj!” helyett: kultúrharc

2026. május 08. - Magyaur
  • A „becsapódáson” természetesen a közelgő globális klímaválságot értem.
  • A „kultúrharcon” pedig a liberalizmus, a globális világrend és a vele szembenálló tekintélyelvű konzervatív, a nemzeti szuverenitás jelszava mögé bújó keményvonalas vallási és birodalmi törekvések ütközését értem.
  • A kultúrharc szempontjából az 1945 utáni időszak legfontosabb eseménye az 1968-as diákmozgalom volt, és ami ezzel együtt járt: a női emancipáció, aminek a hátterében az antibébi tabletta elérhetővé válásával a szexuális forradalom húzódott, valamint a formális tekintélyek megkérdőjelezése.
  • Az 1968-as hagyományt folytató, „istent és embert nem tisztelő”, szatirikus hetilap, a Charlie Hebdo- szerkesztőségének jó részét kivégző iszlám terrorizmus áldozatainak 2015-ös temetése „aha” élményt jelentett Orbán Viktornak.
  • Orbán Viktornak rá kellett döbbennie a gyászoló, a vallási intolerancia ellen tüntető párizsi, részben színesbőrű kozmopolita tömegben, hogy tulajdonképpen egyetért a vallási érzékenységükben sértett muszlim gyilkosokkal és ez az istentelen, liberális nyugati világ valóban pokolra való!
  • Nem véletlen, hogy 2017-ben Budapesten rendezték meg a „Családok XI. Világkongresszusát” (amelyről a kapcsolt 444.hu cikk szól) és amelynek keretében egymásra találtak az orosz és az amerikai vallási fundamentalisták. Ennek keretében az Orbán-függő Novák Katalin - soha meg nem bocsátható módon - egyszerre árulta el a saját nemét és a nyugati civilizációt, amelyen pedig felnevelkedett.
  • Azóta a Putyin-Trump-Netanjahu és Orbán nevével fémjelezhető vallásos-nacionalista irányvonal a Nyugat-ellenes (vagy csak egyszerűen Európa-ellenes?) politikájával döntő befolyást gyakorol a világra.
  • A világméretű kultúrharcban fordulópontot jelentett Ferenc pápa 2013-as megjelenése. Az általa már Dél-Amerikában megismert és álszentnek tartott vallásos-nacionalista iránnyal szemben a plebejus teológiát képviselte. Az egyház legyen elsősorban a szegényekért és az elesettekért (beleértve a földönfutókat is) amennyire lehet be kell vonni a nőket a Vatikán vezetésébe és a fogyasztói társadalom elítélése mellett a bioszféra megmentését, a „Teremtésvédelmet” minden hívő és nem hívő közös ügyévé kívánta tenni.
  • A több mint száz évvel ezelőtt született keresztényszocialista mozgalom után Ferenc és XIV. Leó pápa új világnézeti dimenziót nyitott, amelyre már nem a megszokott bal- és jobboldal szembenállás a jellemző, hanem a klímaválság és környezetszennyezés elleni globális, a tudományt és több vallást is magábafoglaló összefogás.
  • Közben egy új politikusi nemzedék nőtt fel, amely a hagyományokat már nem görcsösen, hanem lazán kezeli. Közéjük tartozik a muszlim vallású Zohran Kwame Mamdani, New York polgármestere és Magyar Péter, aki számára az ünnepi attila viselet, vagy a szent-korona csak egy jel, egy gesztus - nem több annál.
  • A kérdés az, hogy a ma diákjai, a fiatal és kevésbé fiatal gondolkodói mennyire lesznek képesek nyomást gyakorolni a politikusokra, hogy minden nemzeti és vallási problémán túl végre az élővilág sokszínűségének megőrzésére koncentráljanak, amely sajnos nem eléggé tudatosult feltétele az emberi faj túlélésének…

https://444.hu/2017/05/26/az-ensz-es-a-dolgozo-nok-pusztitjak-el-az-emberiseget?

A bejegyzés trackback címe:

https://magyar-gyaur.blog.hu/api/trackback/id/tr2119097539

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

MAGYAR PÉTER VAGYOK A MINISZTERELNÖK 2026.05.09. 11:30:55

Ezennel ÉN VAGYOK a miniszterelnök ÉN ülhetek Batthyány Lajos székébe és nem tI Bi bi bÍ Úgy kell nektEk!!!

tesz-vesz · http://kkbk.blog.hu 2026.05.09. 14:43:52

@MAGYAR_PÉTER:

ezért nehéz vitatkozni a 70-80-as IQ-ú imbecillis fideszesekkel, de nyugi, már csak 1 millió elmebeteg szavaz rátok, ha fele megy a börtönbe akkor kihalásik lesz még párszázezer elmeháborodott

dr.ahalan 2026.05.12. 23:08:34

@tesz-vesz: KIHALÁSIK! És erről videót is csináltál 1900-ban! A telóddal. Mint köztudott. Akkor minden nagyon higiénikus volt, tiszták voltak a közterek, és te korabeli videóval bizonyítod. Mert te egy intelligens, okos, kicsit se bunkó, tisztelettudó bozgi vagy. Ugye?

tesz-vesz · http://kkbk.blog.hu 2026.05.13. 16:08:43

@dr.ahalan:

kihalásig.

botrány! elgépeltem, figyelj ide, nagyon buta vagy, nem mondta még senki?
k fárasztó vagy. mintha egy 12 éves hülyegyerekkel kéne beszélgetnem. kopj le csöpike

tesz-vesz · http://kkbk.blog.hu 2026.05.13. 16:10:41

@dr.ahalan:

kb egy szinten vagy bede zsoltival, az lehet még ilyen szellemi állapotban mint te .

nem érted az absztrakt gondolkodást. kibeszéltem amúgy te hitvány kis patkány, miért nem oda válaszoltál, ha nem értettél meg valamit a történelmi higiéniából?
süti beállítások módosítása