Ha az Ellenzéki Összefogás azon dolgozna, hogy a 2022-es választásokon a most még irreálisnak tűnő kétharmados győzelmet elérje, akkor ez az ambiciózus cél megtermékenyítő hatású lenne mind a kampány tervezésére, mind annak a lebonyolítására!
Ennek alapján a választópolgárok megcélzott körének sokkal nagyobbnak kellene lennie határon belül és kívül, mint ahogy azt a belterjes magyar politikai életben eddig megszoktuk. Olyan új minőségű kommunikációról lenne szó politikus, párton kívüli szakértő és választó közt, amelyre eddig még nem volt példa: egy terápiás jellegű, bizalomerősítő közös tanulási folyamatról!
Ennek folyamán sorra terítékre kerülhetnének a nemzet legalapvetőbb kérdései a „Ki a magyar?”-tól” a „Milyenek Magyarország perspektívái?”-ig, de a nemzetet érintő a legneuralgikusabb kérdések is. Például mit lehet kezdeni orbáni politika örökségével, hogyan lehetne erősíteni a bizalmat és összetartozás érzését a magukat magyarnak vallók közt itthon és külföldön, a nacionalisták és nem-nacionalisták közt, a magyarországi magyarok és az utódállamokban élő kisebbségi magyarok, a magyarországi magyarok a Nyugaton munkát vállaló magyarok, hívők és ateisták, magyarok és romák közt stb. Napról-napra bővülne a közös fogalmi szótár; a közösen megtalált, újrafogalmazott pozitív, nemzeti összefogást erősítő elvek, illetve kezdeményezések tárháza.
Olyan szalonokat és klubokat kéne létrehozni a valóságos és/vagy virtuális térben, amelyek a barátságos együtt gondolkodást segítik elő a választásokat megelőzően és remélhetőleg azt követően is, bevonva a különböző ellenzéki pártok, de a Fidesz tagjait is!
Fontos volna játékszabályokat felállítani, például hogy Orbán Viktor ténykedésének elemzését és bírálatát tegyük zárójelbe, igyekezzünk egyedül a jövő teendőivel foglalkozni, javaslatokat kidolgozni és továbbítani. Itt az ideje annak, hogy Orbán káros megosztó politikáját, - amelynek révén a nemzeti közösséget „igaz magyarokra” és „rossz magyarokra” osztotta fel, méghozzá annak függvényében hogy az illető miképpen viszonyul hozzá és politikai rendszeréhez - felváltsa egy új „társadalmi szerződés”.
Magyarán az ellenzéki jogászok által felvetett „népi-alkotmányozás” bizonyos technikáit érdemes volna már a választások előtt alkalmazni, ezzel is esélyt adva a kétharmados győzelemre, amelynek révén az egységesebb és egészségesebb nemzet immár szabad kezet kapna az Alaptörvény módosítására!
Az utolsó 100 komment: