MaGYAUR

MaGYAUR

Ferenc pápa méltó utódjának megtalálása élet-halál kérdés az emberiség számára!

2025. május 08. - Magyaur

Csak egy világegyház és egy világállam veheti rá az emberiséget az önkorlátozásra.

1.)  A civilizációk története válságokra adott korlátozások és az önkorlátozások története.

2.)  A civilizációs egységek túlélésének kulcsa az alkalmazkodási képesség, amelyet vagy sikerül fenntartani, vagy nem.

3.)  A tömeges alkalmazkodás kikényszerítésére a 21. századig alkalmas forma volt a nemzetállam. Törvényeivel, bürokráciájával és iskolarendszerével képes volt a különböző társadalmakat egységbe szervezni és hatékonyan működtetni.

4.)  De a 21. századra az emberiség „túlgyőzte magát” a természeti környezettel szemben és immár olyan hatékonyan használja fel és használta el a növényi-, állati-, és ásványkincseit, olyan globális szennyezővé vált, hogy a korábbról ismert klimatikus, járványügyi, vulkáni tevékenységre visszavezethető válságokkal szemben (amelyeket vegyünk a hasonlat kedvéért hullámoknak), a túlnépesedett emberiség a közeljövőben egyszerre, több, egymást erősítő „komplex környezeti válsággal” kell hogy megküzdjön (amelyet tekintsünk ritkán előforduló, de annál pusztítóbb következménnyel járó „szörnyhullámnak”).

5.)  A fenyegető válsághalmazra a saját, öncélú érdekeiket előtérbe helyező nemzetállamok pánikszerű nacionalista populizmussal válaszoltak, amelyek már az olyan egyeztető fórumok működését is ellehetetlenítik, mint a hagyományos diplomáciai kapcsolatrendszer, vagy maga az ENSZ.

6.)  A populista demagógok „bízz bennem, állj mögém és ne törődj a világ többi részével” jellemezhető ideológiája talán elegendő a háborúk kirobbantásához, de a civilizációra leselkedő hosszú távú veszély elhárítására biztosan nem.

7.)  Amennyiben tehát az emberi civilizációk túlélése a cél, úgy a jelenlegi kapitalista, fogyasztói társadalmi és nemzetállami kereteket le kell bontani, vagyis globális életmódváltásra kell ösztönözni a világot, amelyben a tudatos és érzelmileg is elfogadott önkorlátozás és az univerzális szolidaritás felülírja az egoista haszonelvűséget.

8.)  Ezt az idealista, a Föld bolygóra, nem katolikus, egyházias módon, hanem „Isteni látószöggel” rátekintő isteni Tudatot testesítette meg Ferenc pápa!

9.)  Ferenc elévülhetetlen érdeme a „Teremtésvédelem” ökológiai ihletésű szakkifejezésének a bevezetése és a „Világegyház” fogalmának kiterjesztése a katolikus egyházon túlra, mert az önkorlátozó, - ha nem is aszkétikus, de visszafogott sztoikus lelkület – minden anyagiasságon túlmutató vallás lényegéhez tartozik.

10.)                    Csak úgy élheti túl az emberiség a jövő megpróbáltatásait, ha a hadiállamok által provokált háborúk helyett a nagy világvallások, vagyis a Ferenci értelemben vett „Világegyház” + az elesettekkel való szolidaritást, az etikai elveket fontosnak tartó nem-hívő tömegek + valamint az önkormányzó régiókból felépülő + a jövedelmi különbségeket világméretekben kiegyenlítő + a Mesterséges Okossággal felvértezett „Világállam” megteremti a globális katasztrófavédelmet és a bioszféra - benne az emberi faj - túlélésének a feltételeit.

A mostani pápaválasztáson derül ki, hogy az 1,4 milliárd hívőt magába foglaló katolikus egyház készen áll-e a Ferenc pápa által kijelölt világtörténelmi küldetésre.

A bejegyzés trackback címe:

https://magyar-gyaur.blog.hu/api/trackback/id/tr9318854862

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

gigabursch 2025.05.08. 11:12:16

Te Tesze-Tosza-TiSza párti, semmiképpen sem keresztény, de óhatatlanul mindenbe belepofázó senki!
A semmin kívül van bármi közöd, hogy ki lesz a pápa?

Ha még esetleg keresztény lennél.
De az se...

Itt a kezem nem disznófasz 2025.05.08. 12:28:56

Nem mindegy? Te úgysem hiszel semmiben csak a fallosz mítoszban.
youtu.be/udrwYp0CqWI

2025. 2025.05.08. 15:52:31

Buzilobbista ateistaként elhiszem, hogy van véleményed és igényed az új pápa személyét illetően. Jó lenne egy hívő embertől látni saját gennyes ideológiád egyházon belül érvényesülését, de nem fog menni. Most még biztos nem.

Ferenc túl liberális volt, hogy igazi konzervatívnak lehessen őt elkönyvelni, viszont túl konzervatív volt, hogy a ballib őrjöngők reményei ellenére progresszív legyen. Ferenc nem volt igazi progresszív, csak gesztusokat gyakorolt az egyházi és világi progresszívek felé is, amikre azok természetesen ráugrottak és jó pofát vágva kihozták belőlük, amit lehetett. Kiegyenlítő, konstruktív szerepe miatt a konzervatívokkal együtt még életében fanyalogtak miatta, halála után hazug módon piedesztálra emelték. Mondván: rálépett egy útra, amin utódja majd reményeik szerint végigmegy.

Na arra még várhattok. És nem arról van szó, hogy eleve ki kell zárni bármilyen változás lehetőségét. A változás nem feltétlenül progresszivitás, nem minden változtatás progresszivitás. Lehet, sőt adott esetben kell is úgy változtatni, hogy azzal az egyház még nem lép az önfelszámoló elmebaj útjára.
süti beállítások módosítása